Skip links

İngilizce Kursu Rehberi 2022

İngilizce artık “diğer yabancı dil” olmaktan çıkıp dünya genelinde neredeyse bir zorunluluk hâline geldi. Gerek iş ve eğitim hayatında gerekse hayatımızda yeni bir sayfa açmak isterken karşımıza sürekli olarak çıkıyor. Bu yüzden artık dil öğrenme isteğini ertelemeyip harıl harıl İngilizce kursu araştırıyoruz. Çoğu zaman göz ardı edilse de İngilizce kursunu doğru seçmek, İngilizce öğrenmek kadar önemli. Peki, İngilizce kursu seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

  •  Eğitim İhtiyaçlarınıza Cevap Vermeli

İngilizce öğrenmeye karar verdiniz ve nitelikli bir İngilizce kursu arayışına çıktığınızı varsayalım. Öncelikle ne eğitimi almak için İngilizce kursu aradığınıza karar vermeniz gerekiyor. İngilizceye sıfırdan mı başlıyorsunuz yoksa var olan seviyenizi ilerletmek mi istiyorsunuz? IELTS, TOEFL sınavlarına yönelik bir eğitim mi yoksa sadece çocuğunuza mı eğitim arıyorsunuz? Eğitimler içinde kaybolmadan önce ihtiyacınıza karar vermelisiniz. Siz eğitim ihtiyacınıza karar verdikten sonra tüm iş, İngilizce kursuna kalıyor.

Seçtiğiniz İngilizce kursunun, ihtiyaçlarınıza yönelik eğitimi nokta atışı belirlemesi gerekiyor. Size özel bir eğitim programı hazırlamalayarak sizi yönlendirmelidir. Aynı zamanda eğitim metotları, öğretmenler, kurs ortamı gibi kriterler de önemlidir.

  • Öğretmenlerin Niteliği

Pek tabi İngilizce öğrenirken en önemli şeylerden birisi de eğiticilerin nitelikleri. Nasıl ki her Türkçe bilenin Türkçe öğretemediği gibi her İngilizce bilen de İngilizce öğretmemelidir. Öğretmenlerin İngilizcedeki yeterliliği kadar öğretme alanında da yetkin olmaları gerekiyor. Bilgi her şekilde alınır ama bu bilginin nasıl verildiği, eğitimin kalıcılığını ve kalitesini belirleyen en önemli unsurdur. Her ne kadar native öğretmenlerin olması çoğu öğrencinin/velinin gözünde artı puandadır. Günümüzdeyse İngilizce eğitimlerinde TESOL/CELTA gibi sertifikaların olması çok önemli bir kriterdir. Eğitici sertifikasına sahip öğretmenler, öğrencileriyle daha iyi bir şekilde bağ kurarlar. Böylece onların ihtiyaçlarına ve isteklerine daha kolay cevap verebilirler.
“Eğiticinin Eğitimi” programıyla ilk defa öğretmenleri sınavla seçen İngilizce kursumuzda İngilizce serüveninize başlayabilirsiniz.

  • Teknolojiyi Takip Etmesi

Pandeminin başladığı zaman hemen her okul ve kurs online eğitime geçmeye çalıştı. Kimi eğitim kurumları başarılı olurken kimileri de maalesef sınıfta kaldı. İlk başlarda online eğitime karşı bir güvensizlik olsa da bu zamanla azalarak bir avantaj hâlini aldı. Çalışıyorsanız, okulunuz yoğunsa, sınava hazırlanıyorsanız ya da sınıf ortamına gitmek istemiyorsanız online eğitimi tercih edebilirsiniz. Online eğitim tercih ederken de pek tabii dikkat etmeniz gereken şeyler var. İlk dikkat etmeniz gereken şey, kursun teknolojiyi ne kadar takip ettiği. Dersler hangi platformda düzenleniyor, dersler kayıt ediliyor mu? Bunlara dikkat etmekte fayda var. Aynı zamanda online İngilizce kursunun tüm cihazlardan erişim sağlayacak bir altyapının olması gerekiyor.

Online eğitimi tercih etmenizin sebebi, kurs saatlerine uygun olmamanızsa size özel hazırlanmış eğitim programların olması gerekir. Eğer siz de online İngilizce kursuna katılmak istiyorsanız, size özel program oluşturduğumuz online eğitimlerimizi tercih edebilirsiniz.

  • Eğitim Metotları

Kayıt olacağınız İngilizce kursunda dikkat etmeniz gereken diğer bir konu da eğitimler ve bu eğitimlerin içeriğidir. Nitelikli öğretmenler ve iyi hazırlanmış eğitim programlarıyla öğrenemeyeceğiniz dil yok! İngilizceyi, uluslararası geçerliliği olan ve kanıtlanmış eğitimlerle öğrenmeniz, İngilizcenin kalıcılığı ve yeterliliği konusunda size fayda sağlayacaktır. Başarıları kanıtlanmış eğitmenlerden Avrupa dil standartlarına uygun alacağınız İngilizce eğitimi size hayatın tüm kapılarını açmaya yetecektir.

Eğitim metotlarının yanı sıra kayıt olacağınız İngilizce kursunun size sunduğu eğitim fırsatları da önemlidir. Özellikle “speaking” ve “listening” konularında derslerden ayrı etkinliklerin düzenlenmesi gerekiyor. İngilizce öğrenme konusunda sorun yaratabilen konuşma, telaffuz ve aksan durumlarının geliştirilmesinde fayda sağlayacaktır.

“Öğrendikçe özgürleş, özgürleştikçe öğren.”

İngilizce kursunun, herkesin öğrenme süreçlerinin farklı olduğunu göz önünde bulundurarak eğitimler hazırlaması gerekiyor. Böylece öğrenciler değerli hisseder ve öğrenme motivasyonları perçinlenir. Avrupa dil standartlarında eğitim veren İngilizce kursumuzda, nitelikli öğretmenlerle sizlere özel oluşturulmuş eğitimlerle İngilizce serüvenini başlatmanın tam zamanı! Bizimle iletişime geçin, hemen İngilizce öğrenmeye başlayın!

×
Hızlı Bilgi Al
Sizi Arayalım!
Sohbete Başla