Skip links

İngilizce Eğitimi Kaç Kurdan Oluşur?

Etkili bir planlama ile geliştirilmiş İngilizce eğitimleri, öğrencilerin ya da kursiyerlerin birkaç ayda nitelikli şekilde İngilizce konuşmalarını sağlamaktadır. Ancak bunun için yabancı dil kursu seçimlerinin oldukça iyi bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Dil kurslarımız alanında uzman eğitimci kadrosu ve kaliteli eğitim anlayışı sayesine öğrencilerinin eğitimlerine katkıda bulunmaktadır. Tüm İngilizce eğitimlerimiz Avrupa Dil standartlarının belirlediği seviyeleri doğrultusunda planlanarak geliştirilmiştir. Amerikan Dili Edebiyatı Yabancı Dil Kursları tüm eğitim seçeneklerinde her seviyeyi başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilerin, bir üst seviyeye geçmesi ve yabancı dillerini adım adım ilerletmesini amaçlayan bir eğitim stratejisi sunmaktadır.

Amerikan Dili Edebiyatı Yabancı Dil Kursları bünyesindeki tüm eğitimlerde kur seçimi yapmadan önce seviye tespit sınavı ile dil seviyeniz ölçülerek başlangıç yapılır.  Kursiyerlerin tam olarak İngilizce öğrenebilmeleri için atlamaları gereken altı temel kur bulunmaktadır. Bu kurlar; Beginner, Elemantary, Pre – Intermediate, Intermediate, Upper – Intermediate ve Advanced şeklinde isimlendirilmektedir. Her kur kendine özel şekilde belirlenmiş olan eğitim içerikleri ve yöntemlerine sahiptir. Bu nedenden ötürü öğrencilerin seviyelerinin belirlenmesi ve eğitimlerine hangi kurdan başlayacaklarının net şekilde anlaşılması Amerikan Dili Edebiyatı Yabancı Dil Kursları açısından büyük önem taşımaktadır.

İngilizce Eğitim Kurları Nasıl Geçilir?

Kur geçişleri ya da kurların sona ermesi kendine ait olan bir sınav sistemi ile yapılmaktadır. Amerikan Dili Edebiyatı Yabancı Dil Kursları sisteminde kurlar zorluk seviyelerine göre de geçiş sürecini belli etmektedir. Genel olarak İngilizce öğrenimlerinde geçilmesi en kolay olan kur Beginner olarak isimlendirilen başlangıç seviyesidir. Bu kurda öğrencilerimiz İngilizcenin temellerini öğrenmektedir. Genellikle daha önce hiç İngilizce eğitimi almamış olan öğrencilerden oluşan Beginner sınıfı kur bitimlerinde alfabe ya da temel kavramlar gibi içerikleri net bir şekilde öğrenmektedir. Bu kur sonunda istisnalar olmakla birlikte yazılı sınavlara başvurulmaktadır.

 

Amerikan Dili Edebiyatı Yabancı Dil Kurslarında temel hedef, kursiyerlerin en son kura gelerek akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmeleridir. Çünkü Advanced kurunu geçen kursiyerlerimiz İngilizceyi eksiksiz olarak akıcı bir şekilde kullanabilmektedir. %100 konuşma garantisi ile sertifikalarını alan öğrencilerimiz istedikleri İngilizce kitapları da okuyarak kendilerini daha ileri seviyelere getirebilmektedir. Son kuru geçmek için öğrencilerimiz yine yazılı şekilde gerçekleşen sınavı vermek zorundadır. Ancak artık İngilizcenin temelleri öğrenildiğinden ötürü bu kuru tamamlamak sanıldığının aksine kursiyerlere çok fazla zorluk çıkararak onları yormamaktadır. İngilizcenin temellerini tam anlamıyla öğrenen kursiyerlerimiz, bu sınavda zorlanmadan başarılarını ortaya koyabilmektedirler.

Leave a comment

×
Hızlı Bilgi Al
Sizi Arayalım!
Sohbete Başla