Skip links

İngilizce Drama Kulübü Nedir?

Drama özgüven oluşturur.

Drama dersi en utangaç çocukların bile çok kısa sürede özgüvenini geliştirecek bir aktivitedir. Drama derslerinin eğlenceli ve öğretici yapısı sayesinde kendilerini ifade etme biçimleri olumlu yönde değişir.

Drama konsantrasyonu arttırır.

Çeşitli aktiviteler ile çocuklar birbirlerinin fikirlerini ve düşüncelerini dinleme ve sırayla hareket etme bilinci kazanır. Bu aktiviteler çocukların konsantrasyonlarını arttırır.

Drama, dil ve iletişim becerilerini geliştirir.

Yeni şarkılar, yeni oyunlar ve taklit yapma gibi eğlenceli aktiviteler yabancı dil öğrenen çocukların kelime dağarcıklarına büyük katkı sağlar. Kendilerini sözlü olarak, mimiklerle ve vücut diliyle ifade edebilmeyi öğrenirler.

Drama, çocukları iş birliği yapmaya teşvik eder.

Drama derslerinde şarkı söyleme ve yol yapma oyunları gibi aktiviteler iş birliği gerektirir. Çocuklar, aktivitenin eğlenceli ve verimli geçmesi için iş birliğinin çok ihtiyaç duyulan bir beceri olduğunu çabucak anlarlar.

Drama, duygusal zekâyı geliştirir.

Çocuklar, drama sınıfının güvenli ve destekleyici ortamında, bir dizi duyguyu canlandırarak duygularını daha iyi anlamaya ve başkaları için empati geliştirmeye teşvik edilirler.

Drama, yaratıcılığı geliştirir.

Yaratıcı insanlar olayları farklı bakış açılarından değerlendirme konusunda çok iyilerdir. Farklı yönden düşünebilir ve yeni fikirler üretebilirler. Doğaçlama ve rol yapma oyununda üstlendikleri görevler ile dramanın olay gelişimine yön verirler. Roldeki sorunlara çözüm bulan ve farklı şekillerde yanıt verebilen çocuklar, gerçek hayatta üstlendikleri rollerde de zorlanmadan süreci yönetebilirler.

Drama, sıkı dostluklar kurmaya yardımcı olur.

Drama dersleri sayesinde çocuklar birbirlerini anlar ve daha sağlıklı iletişim kurarlar. Aralarında geliştirdikleri sosyal bağ ile sıkı dostlar edinirler.

İngilizce Drama Kulübü (Türkiye’de İlk!)

Amerikan Dili Edebiyatı Yabancı Dil Okulları Kids Genel İngilizce kursu alan tüm öğrencilerimize İngilizce drama dersi hediye ediyoruz.

İngilizce drama kulübü; çocukların kendini ifade etme, fikir ve hayallerini farklı bir biçimde ifade etme imkânı sunan bir formata sahiptir.

İngilizce drama kulübü sayesinde çocuklar, yabancı dil öğrenme sürecini keyifli bir etkinlik olarak deneyimlemiş olurlar.

×
Hızlı Bilgi Al
Sizi Arayalım!
Sohbete Başla