Skip links

İngilizce Öğrenmek İçin 5 Harika Neden

Dünyada En Çok Konuşulan Dillerden Biri İngilizcedir

Dünyada her beş kişiden biri İngilizce dilini konuşabiliyor ya da en azından doğru bir şekilde anlayabiliyor. Ayrıca İngilizce’yi anadili olarak konuşan 400 milyondan fazla insan bulunuyor. İngilizce, 67 ülkenin resmi dili olarak kabul edilmiştir. Buna ek olarak 27 ülke İngilizce’yi ikinci resmi dili olarak kullanmaktadır.

Yeni Kariyer Fırsatları İçin İngilizce

İngilizce öğrenmek neden önemli sorusunun belki de en tatmin edici cevabı, kariyeriniz için İngilizce öğrenmek çok önemli. İngilizce öğrenerek kariyerinizde çeşitli kapılar açabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmek, kişinin kendisine yapabileceği en büyük yatırımdır. Herhangi bir iş görüşmesine gittiğiniz zaman size yöneltilen sorulardan biri de ne derecede İngilizce bilgisine sahip olduğunuzdur. CV’nizde iyi seviyede İngilizce bildiğinizi belirtmek, işverenin gözünde sizi bir adım daha ileriye taşıyacaktır. Ayrıca iyi seviyede İngilizce bilgisine sahip olarak yurtdışında da çalışma şansına sahip olabilirsiniz. Kariyeriniz için artık İngilizce bilmek şart!

Daha İyi Bir Eğitim Almanıza Yardımcı Olur

Dünya genelinde İngilizce programlar sunan birçok okul bulunmakta. Bu okullara başvurmak için İngilizce bilmeniz şart. Dünyanın herhangi bir yerinde İngilizce eğitim veren bir okula kaydolmak için TOEFL veya IELTS gibi İngilizce seviyenizin yeterli olduğunu kayıtlayan sınavlardan başarılı sonuçlar elde etmeniz gerekmekte. Amerikan Dili Edebiyatı Yabancı Dil Kursları olarak TOEFL veya IELTS sınavlarına yönelik, özel olarak hazırlanmış programlarımız bulunuyor. Bu sınav programlarımız ile gireceğiniz sınavın stratejilerini kesin bir şekilde öğrenme şansına sahipsiniz.

İngilizce, İnternet Dünyasının Dilidir

İnternet dünyasında yaklaşık 1 milyar kullanıcı, İngilizce dilini kullanıyor. İngilizce’yi iyi bir şekilde anlayabildiğiniz takdirde daha farklı kaynaklardan da bilgi alma şansına sahipsiniz. İngilizce bilerek hem internette daha çok eğlenebilir hem de kendinizi geliştirmek konusunda da araştırmalar yapabilirsiniz. Ayrıca İnternet ile farklı kültürleri de tanıyabilirsiniz. İnternette İngilizce olarak erişebileceğiniz kaynaklar sadece Türkçe olarak erişebileceğiniz kaynaklardan çok daha güçlü ve fazladır.

İngilizce Öğrenerek Daha Zeki Olabilirsiniz

Yeni bir dil öğrenmek, beyninizi olumlu bir yönde geliştirecektir. İngilizce öğrenirken beyninizin daha önce kullanmadığınız yerlerini kullanmaya başlayacaksınız. Aynı zamanda hafızanızı da güçlendirmiş olacaksınız. Araştırmalar, yabancı dil bilen insanların daha geç bunama belirtileri göstermeye başladığını söylüyor.

Leave a comment

×
Hızlı Bilgi Al
Sizi Arayalım!
Sohbete Başla